0

AKTUALNOŚCI

Monitoring temperatury i automatyczne systemy magazynowe.

Informujemy, że ALAB SYSTEM rozpoczyna swoją działalność jako marka ALAB-u.

ALAB SYSTEM oferuje kompleksowe rozwiązania do monitorowania i rejestracji temperatury oraz automatyczne systemy magazynowe z kontrolą temperatury i wilgotności powietrza oraz z kontrolą dostępu. Dodatkowo wspiera użytkownika w całym procesie kwalifikacji i obsługi, także serwisowej. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla farmacji, szpitali, banków krwi, laboratoriów.

MONITORING TEMPERATURY

 • Zgodne z GMP i GDP kompleksowe rozwiązania do monitorowania i raportowania całego procesu przechowywania w kontrolowanej temperaturze, również dedykowane dla transportu.
 • Zastosowanie produktów ALAB System umożliwia jednoczesne monitorowanie temperatury zarówno w pomieszczeniach jak i wielu urządzeniach jednocześnie (np.: chłodziarki, zamrażarki, bioreaktory i inne). Urządzenia do monitorowania i rejestrowania temperatury posiadają świadectwa wzorcowania wydane przez laboratoria kwalifikowane PCA.

OUTSOURCING TEMPERATURY W FORMIE ABONAMENTU

 • Przejęcie w imieniu użytkownika obowiązków związanych z kontrolą i rejestracją temperaturowych warunków przechowywania.
 • Usługa polega na wyeliminowaniu wszystkich obciążeń użytkownika (fizycznych, formalnych) związanych z monitorowaniem i rejestracją warunków przechowywania produktów i przekazaniu ich do wyspecjalizowanej jednostki, w zamian za stały, miesięczny abonament.

POJEMNIKI DO TRANSPORTU W KONTROLOWANEJ TEMPERATURZE

 • Nasze rozwiązania umożliwiają także transport próbek, produktów, odczynników w gwarantowanej temperaturze bez względu na warunki zewnętrzne.
 • Każdy z pojemników wyposażony jest w system do monitorowania i rejestracji temperatury. Dostępne są różne pojemności: od 15l do 1000l. Pojemniki transportowe ALAB System przechodzą rygorystyczne testy i dostarczane są wraz ze świadectwem kwalifikacji.

MAPOWANIE

 • Mapowanie temperatury lub mapowanie termiczne to usługa dedykowana wszystkim urządzeniom z kontrolą temperatury, których kwalifikacja musi być przeprowadzona zgodnie z przepisami FDA lub GMP/GDP.
 • ALAB System wykonuje mapowanie w środowiskach kriogenicznych, mroźniach, chłodniach, piecach i inkubatorach, w których możemy monitorować także wilgotność i stężenie CO2.
 • Urządzenia, które mapujemy: termocyklery do PCR, inkubatory, lodówki, zamrażarki (także ultraniskotemperaturowe), magazyny, autoklawy, zamrażarki szokowe, piece, pomieszczenia stabilizowane, kontenery transportowe i inne.

WALIDACJA

 • Kwalifikacja i walidacja urządzeń laboratoryjnych, jest istotnym elementem zapewnienia jakości wyników badań.
 • ALAB System oferuje usługi dla jednostek z branży farmaceutycznej, medycznej i kosmetycznej, a także dla wszystkich laboratoriów diagnostyki medycznej i LifeScience w zakresie przeprowadzania kwalifikacja IQ, OQ, PQ urządzeń i aparatów.

BEZPIECZNE SKŁADOWANIE PRODUKTÓW FARMACEUTYCZNYCH, MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO I ODCZYNNIKÓW.

 • Przechowywanie materiału biologicznego, leków i odczynników jest obarczone dość restrykcyjnymi wymaganiami odnośnie warunków temperaturowych, kompletacji i dostępu osób upoważnionych.
 • Wiąże się to nie tylko z obowiązkiem utrzymania właściwej temperatury i wilgotności powietrza w miejscu ich składowania, ale i koniecznością przechowywania poszczególnych grup środków w odrębnych strefach.

AUTOMATYCZNE SYSTEMY MAGAZYNOWE Z KONTROLĄ TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI POWIETRZA ORAZ Z KONTROLĄ DOSTĘPU

 • Automatyczne systemy magazynowe wyposażone są w system kontroli temperatury i wilgotności powietrza oraz kontroli dostępu do składowanych produktów.
 • Chronią przechowywany materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, uszkodzeniem oraz dostępem osób nieuprawnionych.

OFERUJEMY KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA FARMACJI, SZPITALI, BANKÓW KRWI, LABORATORIÓW

 • KONCEPCJA / PROJEKT / DOSTAWA I MONTAŻ / KWALIFIKACJA / WSPARCIE UŻYTKOWNIKA / OBSŁUGA SERWISOWA

KONTAKT

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to adrian.arendt@alab.com.pl

×